Senter for byggenæringen på Handelshøyskolen BI har samarbeidet tett med næringen for å utvikle Master of Management-programmet Strategisk ledlese i BA-næringen. Nå inviteres det til informasjonsmøte 26.mai om høstens program.
Tid: Tirsdag 26. mai 2009, kl. 12-13.30
Sted: Handelshøyskolen BI, Nydalsveien37
Påmelding innen 20. mai til lena.bygballe@bi.no
Bygg- og anleggsnæringen (BA) står overfor en rekke ledelsesutfordringer knyttet til verdiskaping. Som vi tydelig har sett i høst er denne næringen særlig påvirket av svingninger i markedet. Dette krever evne til omstilling og kontinuerlig strategisk tenkning.
Nyere forskning viser at BA-næringen har et stort utviklingspotensial når det gjelder verdiskaping. Kompetanseutvikling er et viktig virkemiddel for å utnytte dette potensialet og bør derfor være et satsningsområde både i opp- og nedgangstider.
På informasjonsmøtet 26. mai vil også tre prosjektoppgaver fra nåværende kull bli presentert.