Søk


BNL

Ledigheten har passert 6 prosent i bygg og anlegg

ed utgangen av mars var det registrert 6,2% arbeidsledige innen bygg og anlegg. Økningen fra februar er på 0,4 prosentenhet. Totalt er det nå 2,8% ledighet i Norge. Dette viser nye tall fra NAV om arbeidsmarkedet.

Ledighetstallene for bygg og anlegg per mars 2009

 

 

 Så sent som i september 2008 var det i NAV registrert 3.700 ledige i bygg og anlegg, ved utgangen av mars 2009 har antallet kommet opp i 11.900 personer. Dermed er dette næringen som for tiden har høyest arbeidsløshet.

 - Utviklingen i arbeidsløsheten innen bygg og anlegg er svært urovekkende. Vi får stadig rapporter fra våre medlemsbedrifter om kraftig fall i ordrereservene og ordreinngangen, og BNL frykter at ledigheten i næringen kan øke ytterligere i tiden framover, sier adm.direktør Ketil Lyng i BNL i en kommentar.

I Norge er det nå totalt 70.700 personer som er registrert som helt ledige, og dette utgjør 2,8 prosent av arbeidsstyrken.

Byggenæringens Landsforening,  Middelthunsgate 27, Postboks 7187 Majorstuen, 0307 Oslo.
Tel: 2308 7500 Epost: firmapost@bnl.no